Festiwal Muzyki Kameralnej w Hali Pomp

 baner internetowy 384 x 100 px

VII edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” już za nami. Imprezę zainaugurował zespól Barock Quartet – gospodarz festiwalu. Podczas pierwszego koncertu 7 listopada 2015 r. muzycy wykonali dzieła rosyjskich romantyków - Czajkowskiego i Borodina.

Koncert Krzysztofa Kiljańskiego, któremu towarzyszyli muzycy z The New Warsaw Trio wypełniły utwory z nowego albumu artysty pt. "Przybora". Materiał został nagrany  z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z najważniejszych polskich poetów, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów.

Podczas kolejnych listopadowych koncertów mieliśmy możliwość słuchania wspaniałych artystów na co dzień występujących w najlepszych salach koncertowych.  Wystąpił między innymi znakomity amerykański wokalista jazzowy Kevin Mahogany. Duet Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski w lekki i humorystyczny sposób zaprezentował utwory z repertuaru Franka Sinatry, Nat “King” Cole’a czy duetu Bill Evans - Tony Bennett.

Hala Pomp, jak co roku pękała w szwach.

Program 2015

7.11.2015

sobota, godz. 18.00
    

I. koncert: „Wieczór rosyjski”

Barock Quartet w składzie:
Wojciech Kołaczyk – I. skrzypce
Dariusz Groblewski – II. skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa - wiolonczela


Aleksander Borodin – II. Kwartet Smyczkowy D-dur
Piotr Czajkowski  - fragmenty z suity „Dziadek do orzechów”
Aleksander Borodin - „Tańce połowieckie”

 
8.11.2015
niedziela, godz. 18.00     

II. koncert: „Przybora”

Krzyszotf Kiljański- śpiew

The New Warsaw Trio w składzie:
Rafał Grząka - akordeon
Przemysław Skałuba - klarnet
Konrad Kubicki – kontrabas

Koncert wypełnią utwory, które znalazły się na nowym albumie (premiera: 9.10.2015), nazwanym „Przybora”. Materiał został nagrany  z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z najważniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku – Jeremiego Przybory.
W starannie wyselekcjonowanym repertuarze nie zabraknie nastrojowych ballad takich jak „Na całej połaci śnieg" czy współczesnych interpretacji satyrycznych piosenek „Na ryby", „Bo we mnie jest sex", „Addio pomidory"  czy  „Tanie dranie".
Będzie to Kiljański jakiego nie znacie! W dziesięciu piosenkach Przybory, w znakomitych aranżacjach i interpretacjach,   zaskakujących świeżością, elegancją ale i dowcipem oraz lekkością wykonania.
Głęboka i ciekawa barwa głosu Krzysztofa znakomicie współgra z klezmerskim stylem The New Warsaw Trio tworząc materiał różnorodny, podany w lekki i atrakcyjny dla słuchacza sposób.
Fani Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego będą z pewnością zachwyceni, a ci, którzy tych piosenek jeszcze nie znają dostaną szansę dołączenia do grona sympatyków twórczości Kabaretu Starszych Panów.

 
11.11.2015
środa, godz. 18.00     

III. koncert: „Love Revisited”


Wojciech Myrczek – śpiew
Paweł Tomaszewski – fortepian

W programie koncertu znajdą się utwory wykonywane przez wielkich mistrzów gatunku takich jak Frank Sinatra, Nat “King” Cole czy duet Bill Evans - Tony Bennett. Wszystkie aranżacje są nowe i wykorzystują pełen potencjał głosu oraz fortepianu.
Projekt jest bardzo kolorowy i energetyczny. Luźny i humorystyczny sposób prowadzenia koncertu przez Wojtka gwarantuje również świetną zabawę.
Aktualnie duet promuje płytę „Love Revisited” na krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych. Oprócz licznych nagród indywidualnych zdobytych przez artystów, album został uznany trzecim najlepszym polskim jazzowym albumem roku 2014 według miesięcznika JazzPress.
„To niesamowite, że dwóch muzyków nagrało tak kolorową i zróżnicowaną płytę, która brzmi jak orkiestra symfoniczna i big-band w jednym. W końcu to Myrczek & Tomaszewski” – Krzesimir Dębski

 
14.11.2015
sobota, godz. 18.00     

IV. koncert: „Wieczór angielski”

Kama Grott – Tomaszek
Barock Quartet

Benjamin Britten - Phantasy Quartet
Malcolm Arnold – Kwartet obojowy op.61
Gustav Holst – Trzy utwory na obój i kwartet smyczkowy

 
15.11.2015
niedziela, godz. 18.00     

V. koncert: „Carmina Ianicii”


Iza Plath - śpiew
Konrad Mielnik - słowo
Robert Kanaan - kompozytor, instrumenty klawiszowe
Barock Quartet

"Carmina Ianicii" to monumentalny poemat muzyczny, który opisuje muzyką i poezją życie wielkiego poety doby renesansu - Klemensa Janickiego. Poeta ten dostąpił najwyższych laurów poetyckich ówczesnych czasów, zdobył sławę w świecie łacińskim.

Utwór CARMINA IANICII cechuje rozmach będący efektem połączenia współczesnego języka muzyki, świetnego wykonawstwa i znakomitych recytatywów. Przekład Pieśni - Zygmunt Kubiak.

 
16.11.2015
poniedziałek, godz. 18.00     

VI. koncert: Kevin Mahogany & jazz trio


Kevin Mahogany (USA) - śpiew


Wojciech Pulcyn - kontrabas
Kuba Stankiewicz - fortepian
Gasper Bertoncelj (Słowenia) - perkusja

 

 

Bilety do nabycia od 22 września na portalu www.ticketpro.pl w salonach Empik oraz  przy wejściu, na godzinę przed koncertem.
Ceny biletów:
I. koncert: „Wieczór rosyjski” – 25,00 zł - BILETY WYPRZEDANE!
II. koncert: "Przybora" - 30,00 zł
III. koncert: „Love Revisited" - 30,00 zł - BILETY WYPRZEDANE!
IV. koncert: "Wieczór angielski" - 25,00 zł
V. koncert: "Carmina Ianicii" - 25,00 zł
VI. koncert: „Kevin Mahogany & jazz trio” – 30,00 zł - BILETY WYPRZEDANE!


Miejsce koncertów:

Muzeum Wodociągów
ul. Gdańska 242, Bydgoszcz