To już pierwsze urodziny !

Trudno uwierzyć, ale to już rok!  Czas leci bez opamiętania, Muzeum Wodociągów świętuje swoje pierwsze urodziny. Rocznicowe spotkanie w dawnej Stacji Pomp przy ul. Gdańskiej 242, uświetnią dwa wydarzenia : wystawa fotografii Jerzego Riegla i promocja drugiego tomu książki poświęconej historii bydgoskich wodociągów. Zapraszamy 29 października o godzinie 18.

Jerzy Riegel
Bydgoszczanin z urodzenia (1931), fotograf z zawodu (Zakłady Graficzne Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, drukarnia map Pomorskiego Okręgu Wojskowego…) artysta z powołania (od 1967 członek Związku Polskich Artystów Fotografików)… Na rodzinne miasto spogląda przez obiektyw aparatu od ponad sześćdziesięciu lat, widząc przezeń to, czego zaganiani nie potrafimy w naszym mieście sami dostrzec. Dopiero patrząc na zrobione przez Niego zdjęcie, dostrzegamy urodę codziennie mijanego miejsca, budowli, czy detalu architektonicznego, z którego istnienia nie zdawaliśmy sobie sprawy. Fotograf pejzaży i portretów; nastrojowych zdjęć, głównie czarno-białych, wielu wykonanych w technice izohelii. Swoje rozpoznawalne prace, już po pierwszym spojrzeniu kojarzone z Nim, pokazywał na licznych wystawach w Bydgoszczy, ale także w Warszawie, Toruniu. Znajdują się tez w zbiorach prywatnych w Anglii, Austrii, Bułgarii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Szwecji i we Włoszech. Autor kilku albumów fotograficznych.

ulotka Riegel Medium